Coordinadores de título, coordinadores de curso e titores de PAT

GRAO EN EDUCACIÓN INFANTIL

 
Coord. de Titulación: Lasa álvarez, M.ª Begoña (b.lasa@udc.es - 88101 4744)

Coord. 1.º Cotelo Guerra, María Dolores (mcotelo@udc.es - 88101 4693)
Coord. 2.º Muriano Rodríguez, Montserrat (mmuriano@udc.es ; ext. 4682) 
Coord. 3.º Varela Garrote, Lara (lara.varela@udc.es - 88101 4671)
Coord. 4.º Chao Fernández, Rocío (rocio.chao@udc.es - 88101 4600)


TITORES/AS DE PAT:
  • ARUFE GIRÁLDEZ, VÍCTOR (varufe@udc.es; ext. 4672)
  • CANO LÓPEZ, PABLO (pablo.cano@udc.es; ext. 4670)
  • CAPELO ÁLVAREZ, SILVIA (silvia.capelo@udc.es; ext. 4668)
  • CARAMÉS BALO, ROSA ELENA (rosa.carames@udc.es; ext. 4626)
  • CASÁS SALGAGO, RAFAEL CARLOS (rafael.casas@udc.es; ext.4786)
  • CASTRO ALONSO, VICENTE (vicente.castro@udc.es; ext. )
  • CASTRO RODRÍGUEZ, MARÍA MONTSERRAT (maria.castror@udc.es; ext. 1746)
  • COUTO CANTERO, PILAR (pilar.couto@udc.es; ext. 4612)
  • DÍAZ PITA, LUCÍA (lucia.dpita@udc.es; ext. 4680)
  • ESPIÑEIRA BELLÓN, EVA MARÍA (eva.espineira@udc.es; ext. 1891)
  • FUENTES SILVEIRA, MARÍA JESÚS (m.j.fuentes@udc.es ; ext. 4663)
  • GOLÍAS PÉREZ, YOLANDA (y.golias@udc.es; ext. 4748)
  • GÓMEZ SÁNCHEZ, TANIA FÁTIMA (tania.fatima.gomez.sanchez@udc.es; ext. 1707)
  • GONZÁLEZ SEIJAS, ROSA MARÍA (romagose@udc.es; ext. 4623)
  • LÓPEZ LARROSA, SILVIA (silvia@udc.es; ext. 4678)
  • MALHEIRO GUTIÉRREZ, JOSE MANUEL (jose.malheirog@udc.es;ext.4615)
  • MÉNDEZ GARCÍA, ROSA MARÍA (rosa.mendez@udc.es; ext. 4620)
  • MENDIRI RUIZ DE ALDA, PAULA MARÍA (paula.mendiri@udc.es; ext. 1814)
  • MUÑOZ CANTERO, JESÚS MIGUEL (jesus.miguel.munoz@udc.es; ext.1799)
  • OTERO OTERO, PATRICIA (patricia.otero.otero@udc.es; ext. 4683)
  • PÉREZ GUILARTE, YAMILÉ (yamile.perez@udc.es; ext 4794)
  • REBOLLO QUINTELA, NURIA ( nuria.rebollo@udc.es ; ext. 1816)
  • RODRÍGUEZ PADÍN, ROCÍO (rocio.rodriguez.padin@udc.es; ext. 1743)
  • SÁNCHEZ BLANCO, CONCEPCIÓN (concha@udc.es; ext. 1719)
  • SOBRINO FREIRE, IRIA (iria.sobrino@udc.es; ext. 4632)
  • SONEIRA CALVO, CARLOS (carlos.soneira@udc.es; ext. 4603)
  • SUÁREZ CANEDO, LUIS ROMÁN (luis.roman.suarez@udc.es )
  • VEGA MARCOTE, PEDRO (pedro@udc.es; ext. 4633)

 

GRAO EN EDUCACIÓN PRIMARIA

 
Coord. de Titulación: Juan José Lorenzo Castiñeiras (j.lorenzo.castineiras@udc.es - 88101 1789)
Coord. 1.º Soneira Calvo, Carlos (carlos.soneira@udc.es - 88101 4603)
Coord. 2.º Carretero García, Miriam (miriam.carretero@udc.es - 88101 4613)
Coord. 3.º Freire Rodríguez, Carlos (carlos.freire.rodriguez@udc.es; )
Coord. 4.º Arufe Giráldez, Víctor (varufe@udc.es - 88101 4672)

TITORES/AS DE PAT
  • BRENLLA BLANCO, JUAN CARLOS (juan.brenlla@udc.es ; ext. 4636)
  • BUGALLO RODRÍGUEZ, ÁNXELA (anxela.bugallo@udc.es; ext. 4687)
  • CASÁS SALGAGO, RAFAEL CARLOS (rafael.casas@udc.es; ext.4786)
  • CASTRO ALONSO, VICENTE (vicente.castro@udc.es; ext. )
  • COUTO CANTERO, PILAR (pilar.couto@udc.es; ext. 4612)
  • COTELO GUERRA, MARÍA DOLORES (mcotelo@udc.es; ext. 4693)
  • FERREIRA BOO, MARÍA DEL CARMEN (m.fboo@udc.es; ext. 1892)
  • FRAGUELA VALE, RAÚL (raul.fraguela@udc.es; ext. 4619)
  • GÓMEZ TAIBO, MARIA LUISA ( luisa.gomez.taibo@udc.es ; ext. 1854)
  • LORENZO CASTIÑEIRAS, JUAN JOSÉ (j.lorenzo.castineiras@udc.es; ext 1789)
  • LOSADA PUENTE, LUISA (luisa.losada@udc.es ;ext. 4618)
  • NAYA RIVEIRO, M.ª CRISTINA (cristina.naya@udc.es; ext. 4601) 
  • PÉREZ GUILARTE, YAMILÉ (yamile.perez@udc.es; ext 4794)
  • RIVADULLA LÓPEZ, JUAN CARLOS (jrivadulla@udc.es; ext. 4700)
  • RODICIO GARCÍA, MARÍA LUÍSA (m.rodicio@udc.es ; ext. 1847)
  • RODRÍGUEZ PADÍN, ROCÍO (rocio.rodriguez.padin@udc.es ; ext. 1743)
  • ROSA NAPAL, FRANCISCO CÉSAR ( francisco.rnapal@udc.es  ; ext. 4639)
  • SÁNCHEZ BELLO, ANA (ana.sanchez.bello@udc.es; ext.1720)
  • TORRE FERNÁNDEZ, ENRIQUE DE LA (enrique.torref@udc.es; ext. 4602)
  • VÁZQUEZ BEN, LUCÍA (lucia.vben@udc.es; ext. 1767)
  • ZAPICO BARBEITO, MARÍA HELENA (helena.zapico@udc.es; ext. 4661)
 

GRAO EN EDUCACIÓN SOCIAL

 
Coord. de Titulación: Barba Núñez, María (maria.barba@udc.es - 88101 4684)
Coord. 1.º Freire Rodríguez, Carlos (carlos.freire.rodriguez@udc.es)
Coord. 2.º Gómez Sánchez, Tania Fátima (tania.fatima.gomez.sanchez@udc.es; ext. 1707)
Coord. 3.º Losada Puente, Luisa (luisa.losada@udc.es - 88101 4618)
Coord. 4.º Ferradás Canedo, María del Mar (mar.ferradasc@udc.es - 88101 1874)

TITORES/AS DE PAT:
  • ARIAS RODRÍGUEZ, M.ª ALICIA (alicia.arias.rodriguez@udc.es; ext. 1813)
  • ARZA ARZA, NEVES (neves.arza@udc.es; ext. 1811)
  • ESPIÑEIRA BELLÓN, EVA MARÍA (eva.espineira@udc.es; ext. 1891)
  • IGLESIAS GALDO, ANA MARÍA (ana.iglesias@udc.es; ext. 1757)
  • MALHEIRO GUTIÉRREZ, JOSE MANUEL (jose.malheirog@udc.es;ext.4615)
  • RÍOS DE DEUS, Mª PAULA (paula.rios.dedeus@udc.es; ext. 1810)
  • RODRÍGUEZ ROMERO, MARÍA MAR (mar.rromero@udc.es; ext. 1721)
  • RUMBO ARCAS, MARÍA BEGOÑA (begona.rumbo@udc.es; ext. 1722)
  • SERANTES PAZOS, ARACELI (araceli.serantes.pazos@udc.es ; ext. 4686)


GRAO EN LOGOPEDIA
 

Coord. de Titulación: Vilameá Pérez, Mónica (m.vilamea@udc.es)
Coord. 1.º De Labra Pinedo, Carmen (c.labra@udc.es - 88101 5891)
Coord. 2.º Otero Otero, Patricia (patricia.otero.otero@udc.es - 88101 4683)
Coord. 3.º Gómez Taibo, María Luisa (luisa.gomez.taibo@udc.es - 88101 1854)
Coord. 4.º Bao Fente, María Concepción (maria.bao@udc.es - 88101 4679)


TITORES/AS DE PAT:
  • ARUFE GONDA, MARÍA DEL CARMEN (maria.arufe@udc.es ; ext. 5891)
  • BOTANA LOIS, IRIA (iria.botana@udc.es ; ext.)
  • DURÁN BOUZA, MONTSERRAT (montserrat.duran.bouza@udc.es ; ext. 1791)
  • FERNÁNDEZ GARCÍA, ROSA MARÍA (rosa.fernandez@udc.es; ext. 1709)
  • GONZÁLEZ FERNÁNDEZ, MARÍA ÁNGELES (maria.angeles.gonzalez@udc.es; ext. 1768)
  • LÓPEZ-CORTÓN FACAL, ANA MARÍA (ana.lopez-corton@udc.es; ext. 4621)
  • PERALBO UZQUIANO, MANUEL (manuel.peralbo@udc.es; ext.1873)
  • RÍOS DE DEUS, Mª PAULA (paula.rios.dedeus@udc.es; ext. 1810)

 

MESTRADO UNIVERSITARIO EN PROFESORADO DE EDUCACIÓN SECUNDARIA OBRIGATORIA Y BACHARERATO, FORMACIÓN PROFESIONAL E ENSINANZA DE IDIOMAS

 

COORDINADORA:  Chao Fernández, Rocío (rocio.chao@udc.es)

SUBCOORDINACIÓNS:
• ARTES PLÁSTICAS E VISUAIS: Mesías Lema, José María (jose.mesias@udc.es - 88101 4652)
• CIENCIAS EXPERIMENTAIS: Golías Pérez, Yolanda (y.golias@udc.es - 88101 4748)
• TECNOLOXÍA: Soneira Calvo, Carlos  (carlos.soneira@udc.es)
• EDUCACIÓN FÍSICA: Arufe Giráldez, Víctor (varufe@udc.es - 88101 4672)
• FOL E ORIENTACIÓN: Arza Arza, Neves (neves.arza@udc.gal - 88101 1811)
• LINGUAS ESTRANXEIRAS: Noelia María Galán Rodríguez (noelia.galan@udc.es - 88101 4667)
• LINGUA E LITERATURA GALEGA E CASTELÁN: Sobrino Freire, Iria (iria.sobrino@udc.es - 88101 4632)
• MÚSICA: Rosa Napal, Francisco César  (francisco.rnapal@udc.es)
• XEOGRAFÍA E HISTORIA: Pérez Guilarte,Yamilé (yamile.perez@udc.es - 88101 4794)
• SUBCOORDINADORA PRACTICUM: Sandra Peñasco González (sandra.pgonzalez@udc.es - 88101 4758)

TITORES/AS DE PAT:
-CANO LÓPEZ, PABLO (pablo.cano@udc.es ; ext. 4670)
-CASTRO ALONSO, VICENTE (vicente.castro@udc.es; ext. )
-COUTO CANTERO, PILAR (pilar.couto@udc.es ; ext. 4612)
-FRAGUELA VALE, RAÚL (raul.fraguela@udc.es; ext. 4619)
-FUENTES SILVEIRA, MARÍA JESÚS (m.j.fuentes@udc.es ; ext. 4663)
-LASA ÁLVAREZ, M.ª BEGOÑA (b.lasa@udc.es , ext. 4744)
-LORENZO CASTIÑEIRAS, JUAN JOSÉ (j.lorenzo.castineiras@udc.es; ext 1789)
-MÉNDEZ GARCÍA, ROSA MARÍA (rosa.mendez@udc.es; ext 4605)
-MENDIRI RUIZ DE ALDA, PAULA MARÍA (paula.mendiri@udc.es; ext. 1814)
-MURIANO RODRÍGUEZ, MARÍA MONTSERRAT (montserrat.muriano@udc.es ; ext. 4682)
-PARDO CARABIAS, CRISTINA (cristina.pardo.carabias@udc.es; ext 4624)
-PÉREZ CREGO, MARÍA CRISTINA (cristina.pcrego@udc.es; ext 4651)
-RODRÍGUEZ PADÍN, ROCÍO (rocio.rodriguez.padin@udc.es; ext. 1743)
-ROSA NAPAL, FRANCISCO CÉSAR ( francisco.rnapal@udc.es  ; ext. 4639)
 


MESTRADO UNIVERSITARIO EN PSICOLOXIA APLICADA

COORDINADORA: Rodríguez Martínez, Susana (susana.rodriguez1@udc.es - 88101 4676)

TITORES/AS DE PAT:

-FERNÁNDEZ GARCÍA, ROSA MARÍA (rosa.fernandez@udc.es; ext. 1709)
-FREIRE RODRÍGUEZ, CARLOS (carlos.freire.rodriguez@udc.es; ext. 1867)
-GONZÁLEZ FERNÁNDEZ, MARÍA ÁNGELES (maria.angeles.gonzalez@udc.es; ext. 1768)
-GONZÁLEZ SEIJAS, ROSA MARÍA (romagose@udc.es; ext. 4623)
-LAFFON LAGE, BLANCA (blanca.laffon@udc.es; ext.2680)
-LÓPEZ LARROSA, SILVIA (silvia@udc.es; ext. 4678)
-LÓPEZ-CORTÓN FACAL, ANA MARÍA (ana.lopez-corton@udc.es; ext. 4621)
-OTERO OTERO, PATRICIA (patricia.otero.otero@udc.es; ext. 4683)
 

MESTRADO UNIVERSITARIO EN ESTUDOS AVANZADOS SOBRE A COMUNICACIÓN, A LINGUAXE A AS SUAS PATOLOXIAS

COORDINADORA: Vieiro Iglesias, Pilar (vieiro@udc.es - 88101 1876)

TITORES/AS DE PAT:
 
-BAO FENTE, MARÍA CONCEPCIÓN (maria.bao@udc.es ; ext. 4679)
-DURÁN BOUZA, MONTSERRAT (mduran@udc.es; ext. 1791)
-FERNÁNDEZ GARCÍA, ROSA MARÍA (rosa.fernandez@udc.es; ext. 1709)
-GOMEZ TAIBO,  MARIA LUISA ( luisa.gomez.taibo@udc.es ; ext.1854)
-OTERO OTERO, PATRICIA (patricia.otero.otero@udc.es; ext. 4683)
-PÉREZ CREGO, MARÍA CRISTINA (cristina.pcrego@udc.es; ext 4651)
-RÍOS DE DEUS, Mª PAULA (paula.rios.dedeus@udc.es; ext. 1810)
 

MESTRADO UNIVERSITARIO EN  INVESTIGACIÓN E INNOVACIÓN EN DIDÁCTICAS ESPECÍFICAS PARA EDUCACIÓN INFANTIL e PRIMARIA

COORDINADORA: García Barros, Susana (susg@udc.es - 88101 4660)

TITORES/AS DE PAT:

-AUFE GIRÁLDEZ, VÍCTOR (varufe@udc.es ; ext. 4672)
-CASTRO ALONSO, VICENTE (vicente.castro@udc.es; ext. )
-CHAO FERNÁNDEZ, ROCÍO (rocio.chao@udc.es ; ext. 4600)
-COUTO CANTERO, PILAR (pilar.couto@udc.es ; ext. 4612)
-ESPIÑEIRA BELLÓN, EVA MARÍA (eva.espineira@udc.es; ext. 1891)
-FRAGUELA VALE, RAÚL (raul.fraguela@udc.es ; ext. 4619)
-NAYA RIVEIRO, M.ª CRISTINA (cristina.naya@udc.es; ext. 4601)
-PÉREZ GUILARTE, YAMILÉ (yamile.perez@udc.es; ext 4794)
-RIVADULLA LÓPEZ, JUAN CARLOS (juan.rivadulla@udc.gal ; ext. 4700)
-SONEIRA CALVO, CARLOS (carlos.soneira@udc.es; ext. 4603)
-TORRE FERNÁNDEZ, ENRIQUE DE LA (enrique.torref@udc.es ; ext. 4602)
-VARELA GARROTE, LARA (lara.varela@udc.es; ext. 4671)
 

 

MESTRADO UNIVERSITARIO EN PSICOPEDAGOXÍA

COORDINADORA: Núnez Mayán, Mª Teresa (teresa.nunez.mayan@udc.es - 88101 1723)

TITORES/AS DE PAT:

-CASTRO RODRÍGUEZ, MARÍA MONTSERRAT (maria.castror@udc.es; ext. 1746)
-GONZÁLEZ SANMAMED, MERCEDES (mercedes@udc.es ; ext. 1727)
-LOSADA PUENTE, LUISA (luisa.losada@udc.es; ext. 4618)
-MALHEIRO GUTIÉRREZ, JOSE MANUEL (jose.malheirog@udc.es; ext.4615)
-MENDIRI RUIZ DE ALDA, PAULA MARÍA (paula.mendiri@udc.es; ext. 1814)
-OTERO OTERO, PATRICIA (patricia.otero.otero@udc.es; ext. 4683)
-RÍOS DE DEUS, Mª PAULA (paula.rios.dedeus@udc.es; ext. 1810)
-SUÁREZ CANEDO, LUIS ROMÁN (luis.roman.suarez@udc.es )